Święta na drogach Podkarpacia. Podsumowanie policyjnej akcji

Kronika policyjna Napisała  %PM, %29 %880 %2018 %20:%Gru wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

PODKARPACIE. Podczas tegorocznych działań "Boże Narodzenie 2018" na drogach naszego regionu doszło do 16 wypadków, w których 22 osoby zostały ranne, a dwie poniosły śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 34 nietrzeźwym kierowcom.

Na podkarpackich drogach w czasie trwania sześciodniowej policyjnej akcji "Boże Narodzenie 2018" doszło do 16 wypadków (w ubiegłym roku 17). Rannych zostało 22 osoby (w ubiegłym roku 18).

Podczas prowadzonych działań policjanci odnotowali dwa tragiczne wypadki z udziałem pieszych. Do pierwszego z nich doszło w piątek, w pierwszym dniu działań, w Zwierniku w powiecie dębickim. Ciało 40-letniego mężczyzny odnaleziono w przydrożnym rowie. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w przedświąteczną niedzielę w Strzyżowie. Kierujący hondą potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię, w rejonie skrzyżowania. Mimo wysiłków lekarzy, życia 60-letniej mieszkanki powiatu strzyżowskiego nie udało się uratować.

Mimo, że warunki drogowe były trudne, kierowcy jeździli bezpiecznie. W drugi dzień świąt, mimo że był to dzień powrotów, policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. W ciągu sześciu dni, funkcjonariusze zatrzymali w sumie 34 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Podczas ubiegłorocznej akcji było ich 49.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracowały również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Źródło: KWP Rzeszów

Czytany 541 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, lipiec, 16, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik