Spotkanie opłatkowo-kolędowe nauczycieli

Lesko i okolice Napisała  %PM, %17 %580 %2019 %12:%Sty wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotnie popołudnie 12 stycznia bieżącego roku, wzorem lat ubiegłych w leskiej „bocianówce” odbyło się opłatkowo-kolędowe spotkanie emerytów, członków i sympatyków Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zebranych powitał i złożył wszystkim życzenia noworoczne kolega Aleksander Żmuda oraz poinformował zebranych o planach działalności związku na rok obecny.
Ponieważ związek utrzymuje się tylko ze składek członków, plany są na miarę posiadanych możliwości i funduszy.
Minutą ciszy uczczono pamięć długoletniej członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego - Ireny Gruszeckiej, która zmarła w roku ubiegłym. Spotkanie uświetnił zespół młodych muzyków kierowany przez Pana Józefa Baczyńskiego, który wykonał kilka kolęd. Na spotkaniu wystąpił także chór LESKOWIANIE, który również zaśpiewał znane kolędy i zachęcił wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. Uczestniczka spotkania, koleżanka Janina Biega pokazała swoje liczne ozdoby dotyczące świąt Bożego Narodzenia, budząc zainteresowanie twórczością, zwłaszcza u pań.
Wieczór upłynął w miłej atmosferze przy świątecznie zastawionym stole, który przygotowały koleżanki Joasia, Jadzia i Michasia. Przy lampce czerwonego wina życzono sobie wszelkiej pomyślności i zdrowia na rok 2019 . Rozchodząc się wszyscy z zadowoleniem dziękowali organizatorom i mówili, że takie spotkania mogłyby odbywać się znacznie częściej, ponieważ zmuszają seniorów do wychodzenia z domu i spotkania się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

Anna Rettinger

Poniżej tekstu - GALERIA ZDJĘĆ.

Fot. Aleksander Żmuda

Czytany 683 razy Ostatnio zmieniany %PM, %17 %585 %2019 %13:%Sty

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, lipiec, 16, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik