WOŚP w LESKU już za nami. Leszczanie - dziękujemy! Jesteście wielkiego serca! Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

WOŚP w LESKU już za nami. Leszczanie - dziękujemy! Jesteście wielkiego serca!

Lesko i okolice Napisała  %PM, %21 %841 %2019 %19:%Sty wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lesku przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - było radośnie, serdecznie i bardzo hojnie. Zebraliśmy ponad 31 tys. zł, ale najważniejsze, że działania Orkiestry spotkały się w naszym mieście z bardzo życzliwym odzewem, a sala BDK Lesko przez cały dzień pełna była widzów i osób, które brały udział w licytacjach na rzecz Finału WOŚP. To szczególnie znamienne wobec tragedii, jaka się rozegrała w Gdańsku.

To były bardzo pracowite tygodnie dla członków leskiego sztabu WOŚP. Setki telefonów, mnóstwo przygotowań i niepewność (zawsze jest), czy i w tym roku, jak w poprzednim zbierzemy chociażby podobną kwotę (w ub. roku zebraliśmy ponad 18 tys. zł).
Wszystkim bardzo zależało na sukcesie Orkiestry, bo - jak zawsze - cel zbiórki był szczytny, a do tego leski szpital tylko w tym roku otrzymał sprzęt z WOŚP za kwotę ponad 400 tys. zł. To taka regionalna ambicja i leszczanie pokazali, że mają wielkie, gorące i skore do pomocy serca!

Co ważne, finał WOŚP w Lesku nie generował miastu kosztów. Poza użyczeniem na popołudnie i wieczór sali BDK Lesko, wszystkie przedmioty na aukcje i do sprzedaży bezpośredniej, posiłek i gorąca herbata dla wolontariuszy, poczęstunek i pizza dla dzieciaków biorących udział w turnieju piłkarskim - wszystko to pozyskane zostało od darczyńców.

 Wielkie podziękowania należą się oczywiście wolontariuszom, którzy przez całą niedzielę kwestowali na rzecz Orkiestry oraz szefowi sztabu Pawłowi Ryszowi, bez którego Orkiestra by nie zagrała

oraz członkom sztabu, m.in. Jagodzie  Adamowskiej i Sebastianowi   Śląskiemu, Violetcie Gajek, Markowi Duszyńskiemu,Bożenie Czuryk

Przy tej okazji - z całego serca dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które wsparły leski finał WOŚP. Oto darczyńcy tegorocznego finału: poseł Joanna Frydrych, Agnieszka Dziedzicka-Zollner, Edyta Zakrzewska (świetna zumba!), Pizzeria Nati (wspaniały poczęstunek dla uczestników turnieju piłki halowej w kategorii "ŻAK"), Wydawnictwo BOSZ, Nadleśnictwo Lesko, Dariusz Sowa, Mariusz Filar, Stanisław Szelążek - prezes Spółki Lesko Sport sp. o.o (sponsoring nagród), Pizzeria Roma, Restauracja Skarbiec (zapewniły wspaniałe posiłki dla wolontariuszy), Firma LOGOTYP z Leska oraz firma DRUCZEK.
Podziękowania należą się również Robertowi Mazurowi z UKS Wilczki, a także Bartoszowi Usykowi z UMiG w Lesku za pomoc w organizacji turnieju piłki halowej oraz panu Robertowi Płaziakowi - dyrektorowi SP ZOZ w Lesku za zabezpieczenie medyczne turnieju, a także naszym sędziom - Damianowi Książkowi i Kacprowi Stachowi, którzy czuwali nad przestrzeganiem przepisów na boisku.
Ogromne podziękowania ślemy również do Pani Bożeny Czuryk za profesjonalne (i sympatyczne :)026) poprowadzenie licytacji.

Licytacje na rzecz finału WOŚP uświetniły występy zespołów: Bieszczadzkie Żabki, Zespołu Tanecznego Diament, Michała Matuszewskiego - uczestnika Must by The Music, grupy SLIDERS, Kapeli Podwórkowej Bieszczadzka Ferajna, Izabeli Kaciuby i Krzysztofa Sebastiańskiego, Emila Bonka - wokalisty i gitarzysty zespołu Floating Candles wraz z Dawidem Nowickim i Melisą Skubisz.

W trakcie tegorocznego finału miło nam było gościć także przedstawicieli władz miasta - Panią sekretarz gminy Magdę Mazurkiewicz i Pana burmistrza Adama Snarskiego.
Burmistrz nie tylko "został wystawiony" na aukcję (aukcja: Dzień z burmistrzem), ale również sam wylicytował misia Bieszczadzkich Żabek.

Jednak największe podziękowania należą się WAM - LESZCZANIE, którzy tak pięknie daliście wyraz swoim wielkim sercom. To dzięki waszej hojności zapełniły się puszki wolontariuszy i sukcesem zakończyły aukcje tegorocznego finału.

Warto pomagać! I... do zobaczenia za rok!

Pamiętajcie: GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Poniżej tekstu - GALERIA ZDJĘĆ - zapraszamy!

Czytany 879 razy Ostatnio zmieniany %AM, %22 %532 %2019 %11:%Sty

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, lipiec, 16, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik