12 przypadek koronawirusa na Podkarpaciu Fot. Pixabay

12 przypadek koronawirusa na Podkarpaciu

AKTUALNOŚCI Napisała  %AM, %18 %441 %2020 %09:%Mar wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PODARPACIE, POLSKA. Komunikat Ministerstwa zdrowia z dzisiejszego poranka mówi o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch osób z województwa śląskiego i po jednej osobie z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Liczba zakażonych wynosi obecnie 246 osób. Z powodu COVID-19 w Polsce zmarło do tej pory pięć osób.

Dziś jest już 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród pacjentów jest młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w mieleckim szpitalu.
Zgodnie z aktualnymi danymi, w województwie podkarpackim leczonych jest obecnie już 12 osób, w województwie śląskim - 26 osób, w województwie warmińsko-mazurskim - 11 osób, a liczba osób zakażonych w województwie świętokrzyskim wzrosła do 4 osób.
Najwięcej zakażonych nadal diagnozowanych jest w województwach łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim. Tam liczba przypadków wynosi kolejno 42 i po 38 pacjentów.
Rzeczniczka wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że obecnie pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 3745 osób, a 2013 poddanych jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 49 osób.
Do tej pory w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów na obecność koronawirusa.

 

Czytany 284 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, kwiecień, 10, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik