Edukacja Rity na scenie Sanockiego Domu Kultury. Zaproszenie na spektakl

Kino, Teatr Napisała  poniedziałek, 19 luty 2018 08:28 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

SANOK, PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza w niedzielę, 4 marca na spektakl "Edukacja Rity". Na scenie - Katarzyna Ucherska i Piotr Fronczewski.

„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko.  Ona - młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego - nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On - niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

Mądre i zabawne dialogi, znakomici aktorzy i reżyser z poczuciem humoru to wszystko składa się na spektakl, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji.


Katarzyna Ucherska
Urodziła się w Nowym Sączu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2016). Za utrzymaną w konwencji groteski rolę Józefa Stalina w dyplomowym przedstawieniu „Mistrz i Małgorzata” (reż. Waldemar Raźniak) została wyróżniona na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jak sama mówi: „Teatr mnie skutecznie kupił już w podstawówce. Nie wyobrażam sobie bez niego życia”.
W styczniu 2016 roku Katarzyna Ucherska dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie debiutowała rolą Henryki w „Dziewicach i mężatkach” Moliera (reż. Janusz Wiśniewski). Śpiewa też piosenki Wojciecha Młynarskiego w spektaklu Ateneum „Róbmy swoje”. Wystąpiła w popularnych serialach telewizyjnych: „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” oraz w jednej z głównych ról w „Dziewczynach ze Lwowa”.


Piotr Fronczewski
Aktor wszechstronny, wybitny i uwielbiany. Zagrał około trzystu ról teatralnych i filmowych – od tytułowego króla Edypa w tragedii Sofoklesa do Pana Kleksa według Brzechwy, od „Ślubu” i „Iwony, księżniczki Burgunda” po detektywa Marlowe’a
z kryminału Chandlera, od Hamleta do kasiarza Szpicbródki.
W latach 80. był gwiazdą Kabaretu pod Egidą, ale też niezwykle popularnym Frankiem Kimono – pierwszym raperem znad Wisły.
Debiutował jako jedenastolatek w niewielkich rolach w Teatrze Syrena, gdzie pracował jego ojciec oraz w Teatrze TV (zagrał m.in. Kazia w „Żołnierzu królowej Madagaskaru”, 1957). Rok później wziął udział w filmie „Wolne miasto” Stanisława Różewicza. I chyba nie mógł wybrać inaczej – ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dyplom 1968).
Należał do zespołów teatrów Narodowego, Współczesnego, Dramatycznego, dziś występuje w Teatrze Ateneum w Warszawie. Choćby w „Kolacji dla głupca” Webera, komediowym hicie granym od 14 lat.
W 2015 roku ukazała się książka „Ja, Fronczewski” (rozmawiał Marcin Mastalerz). Można by powiedzieć, że tytułem nawiązuje ona do wyreżyserowanej w Ateneum przez Fronczewskiego sztuki Tankreda Dorsta „Ja, Feuerbach” – o dramacie starego aktora, dla którego powrót po siedmiu latach do teatru staje się sprawą życia i śmierci. Okazuje się jednak, że nie jest już nikomu potrzebny.

 

Edukacja Rity

4 marca 2018, godz. 18.00

Cena biletu - 70 zł

Miejsce: sala widowiskowa SDK, Sanok

edukacja.rity.sdk

Czytany 177 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

poniedziałek, listopad, 12, 2018

amgis

Pogoda

poniedziałek, listopad, 12, 2018

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik