Bieszczady - gdzie łąki pełne są poezji... Wernisaż fotografii Lidii Tul-Chmielewskiej Fot. BDK Lesko

Bieszczady - gdzie łąki pełne są poezji... Wernisaż fotografii Lidii Tul-Chmielewskiej

Wystawy Napisała  poniedziałek, 12 marzec 2018 22:06 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, BIESZCZADY. W sobotnie popołudnie, 10 marca, w Bieszczadzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Lidii Tul-Chmielewskiej - "Bieszczadzkie łąki w poezji i fotografii". Uczestnicy wernisażu mogli podziwiać nie tylko znakomite zdjęcia bieszczadzkich łąk, ale również posłuchać wierszy lokalnych poetów i świetnego koncertu zespołu Melisa Blues Band.

Nie zawsze pamiętamy, na jak pięknej ziemi przyszło nam żyć. Zieleń, która nas otacza wydaje się czymś powszednim i oczywistym. I dopiero, gdy spojrzymy na nasze otoczenie, na przyrodę regionu oczami utalentownego fotografika, na nowo możemy zachwycić się urodą Bieszczad.
Sobotni wernisaż wystawy fotografii Lidii Tul-Chmielewskiej dowiódł ponadto, iż połączenie fotografii z poezją, którą "podają" nam sami twórcy wierszy i "doprawienie" całości muzyką pełną regionalnych klimatów to znakomity pomysł.
Lokalni poeci zrzeszeni w Klubie Poetyckim BDK pn. SZEPT, tj. Małgorzata Kawulicz, Zofia Maślak, Ewa Romanek, Anna Sokołowska, Janina Biega, Zofia Przygórzewska, Stanisław Przytulski, Anna Rettinger i Anna Rachwał pięknie nawiązali do tematyki wystawy, zaś koncert zespołu Melisa Blues Band, towarzyszący wernisażowi był prawdziwą ucztą emocji i wzruszeń, a łemkowskie pieśni z pewnością na długo zostaną w pamięci zachwyconych słuchaczy.

Wystawa Lidii Tul-Chmielewskiej pt. „Bieszczadzkie łąki w poezji i fotografii” czynna jest od poniedziałku do piątku (od 8.00-20.00).

Zapraszamy do Małej Galerii BDK!

Poniżej tekstu zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

Czytany 1287 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, wrzesień, 25, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik