poniedziałek, październik, 02, 2023

Mnóstwo atrakcji, sport i dobra zabawa... I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych Lesko 2019 coraz bliżej! Wyróżniony

Imprezy Napisała  środa, 17 kwiecień 2019 21:55 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. To będą pasjonujące zawody sportowe i znakomita impreza integrująca wszystkich mieszkańców naszego miasta - I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych Lesko 2019 odbędą się już za miesiąc - 18 maja. Po raz kolejny spotkali się inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

We wtorek, w leskim Urzędzie Miasta ponownie spotkali się inicjatorzy ciekawego projektu integracyjnego - I Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w naszym mieście już 18 maja br.
Pomysłodawcami tej imprezy są: klub UKS Aquarius (reprezentowany przez prezesa Piotra Roszniowskiego) oraz lokalny przedsiębiorca Dariusz Sowa i samorządowiec Paweł Rysz.

Głównym zamysłem organizatorów tych zawodów jest zarówno popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych, jak i ich integracja ze społeczeństwem. Dlatego igrzyska planowane są jako impreza nie tylko stricte sportowa, ale również masowa, bowiem będą one połączone z Piknikiem Rodzinnym "Bez barier" - dla wszystkich mieszkańców Leska, jak i gości naszego miasta.

Część sportowa imprezy obejmować będzie dyscypliny lekkoatletyczne i konkurencje rekreacyjne, w których wezmą udział osoby niepełnosprawne. Okazało się przy tej okazji, że leskie igrzyska wzbudziły tak ogromne zainteresowanie, iż liczba zgłoszonych uczestników już sięga kilkudziesięciu osób.
Wymusiło to od organizatorów pewne modyfikacje planów, ponieważ pierwszą lokalizacją dla tych zawodów była Szkoła Podstawowej w Lesku. Duża liczba zawodników spowodowała, że igrzyska odbędą się na terenach przy basenie Aquarius Lesko.
Pozwoli to nie tylko na sprawne przeprowadzenie wszystkich konkurencji sportowych, ale również na świetną zabawę w ramach pikniku rodzinnego, który ma obfitować w wiele atrakcji. Będą m.in. losowania nagród, zarówno rzeczowych, jak i atrakcyjnych voucherów.
Swoje wsparcie igrzyskom zadeklarowało już większość leskich przedsiębiorców oraz wielu lekarzy.

Z pewnością cieszy fakt, że przebieg I Igrzysk Osób Niepełnosprawnych Lesko 2019 zapowiada się coraz bardziej atrakcyjnie, a same przygotowania wyraźnie nabierają tempa, do czego z pewnością przyczyniło się wsparcie głównych sponsorów imprezy - Piekarni i Cukierni Szelców, ABC u Sowy oraz PHU Witolda Wojtowicza, a także dobra współpraca z Urzędem Miasta.

Wypada zatem tylko serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Leska do udziału w tej imprezie. Bądźmy razem - "Bez barier" - w sobotę, 18 maja - już od godz. 10.00.

Będzie się działo!

(md)

Poniżej tekstu - GALERIA ZDJĘĆ.

Fot. Violetta Gajek

plakat

Czytany 1663 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 kwiecień 2019 22:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.