Zaproszenie na wernisaż do Cisnej - Galeria Przy Pętli zaczyna trzeci sezon Wyróżniony

Wystawy Napisała  środa, 14 październik 2015 22:06 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aż 15 wybitnych artystek i artystów malarstwa wzięło udział we wrześniu w plenerze, który odbył się w Siedlisku Brzeziniak w Przysłupiu w Bieszczadach. Mistrzowski Plener Malarski to część projektu „Pasujemy do siebie jak puzzle” realizowanego w 2015 roku ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Ekologii w Cisnej.

Plener był okazją do zderzenia środowisk artystek i artystów w bardzo różnym wieku, o różnym doświadczeniu, wykładowców akademii sztuk pięknych oraz młodych, wybijających się osobowości, m.in. z Podkarpacia. Podczas prawie dwutygodniowego pleneru powstały nie tylko obrazy, ale też murale, materiał wideo, a mieszkanki i mieszkańcy gminy Cisna, w tym również dzieci, wzięli udział w warsztatach międzypokoleniowych.

Wydarzenie extra wernisażu!
Tajemnica „Złotego Pociągu” wyjaśniona! / wideo z pleneru
Od tygodni media światowe obiega wiadomość o poszukiwaniach „Złotego Pociągu” w okolicach Wałbrzycha. Ale to w odległych Bieszczadach podczas pleneru malarskiego została rozwikłana zagadka!
Naprędce utworzona z artystów ekipa reporterska dotarła do świadka ukrycia tajemniczego pociągu – Sturmbannführera Helmuta Lampke, który wyjawił, że prawda jest inna, niż podaje prasa. Wyznanie skrywanej przez lata „prawdziwej prawdy” było tak silnym przeżyciem, że Herr Lampke doznał ataku serca.
W poszukiwaniach „Złotego Pociągu” wzięli udział uczestnicy pleneru pod przewodnictwem artysty Włodzimierza Fruczka z georadarem, dodatkowo wyposażeni w wykrywacz metali obsługiwany przez inżyniera wykrywacza Roberta Dąbrowskiego. Poznajcie prawdę!

Źródło: Centrum Kultury Cisna

wernisaz.cisna

Czytany 528 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

wtorek, listopad, 13, 2018

amgis

Pogoda

wtorek, listopad, 13, 2018

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik