Znowu oszuści. Uważajmy kogo wpuszczamy do domu

Kronika policyjna Napisała  wtorek, 20 marzec 2018 20:54 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, STEFKOWA, PODKARPACIE. Leska policja przestrzega przed osobami, które mogą próbować oszukiwać osoby starsze, udając pracowników zakładu energetycznego. W ostatnich dniach, do takiego zdarzenia doszło w miejscowości Stefkowa. 70-latek stracił swój dowód osobisty.

W miniony piątek, do domu 70-letniego mieszkańca Stefkowej w powiecie leskim przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel firmy energetycznej. Zaproponował seniorowi umowę, dzięki której ten miał płacić niższe rachunki za prąd.

Poprosił o dotychczasowe rachunki i dowód osobisty 70-latka. Następnie, sporządził umowę, którą pokrzywdzony podpisał. Nie pozostawiając kopii, pożegnał się i wyszedł. 70-latek dopiero po kilku godzinach zorientował się, że nie ma swojego dowodu osobistego. Wtedy o zdarzeniu powiadomił policję. Policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie.

Kradzież dowodu osobistego jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy stale modyfikują metody oszustw i wyłudzeń. Znane są metody na „wnuczka” czy „policjanta”. Często jednak zdarza się, że oszuści podają się też za pracowników innych instytucji i urzędów. Szczególnie narażone na takie oszustwa są osoby starsze i mieszkające samotnie.

Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy lub skontaktować się z rodziną. W przypadku podejrzeń, że ktoś próbuje wyłudzić pieniądze, należy powiadomić policję dzwoniąc na numer 997.

Źródło: KPP Lesko

Czytany 303 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 marzec 2018 21:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

piątek, październik, 19, 2018

amgis

Pogoda

piątek, październik, 19, 2018

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik